WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Nominacje za recytacje

600x0 gminny-recytatorski2017-1Uczniowie ze Zwiartowa i Krynic będą reprezentować Gminę Krynice w powiatowym etapie Konkursu Recytatorskiego im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim. W eliminacjach gminnych, które odbyły się w czwartek 28 września wzięło udział 24 uczniów.Poziom występów był bardzo wyrównany, a największe problemy z wyłonieniem laureatów członkowie jury mieli wśród gimnazjalistów. Dlatego w tej kategorii wiekowej przyznali nominacje wszystkim recytatorom, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca, a w pozostałych grupach po jednej.

Wśród najchętniej wybieranych autorów byli Bolesław Leśmian, Zbigniew Dmitroca i Lusia Ogińska, ale organizatorzy konkursu cieszą się, że młodzi recytatorzy odpowiedzieli też na ich apel, by sięgać do utworów autorów związanych z gminą Krynice - w tym Stanisława Kaczora, Zuzanny Szwed i Wacława Oszajcy.

W najmłodszej kategorii uczniów klas I - III nominację zdobył Błażej Karbowniczek z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Zwiartowie za utwór "Słowik i nuty" Zbigniewa Dmitrocy, przygotowany pod kierunkiem Katarzyny Pałki. Drugie miejsce ex aequo zajęły Julia Jamroż i Bogusz Sierzyński z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej.

Spośród uczniów klas IV - VI w konkursie powiatowym wystąpi Bartosz Semczuk ze Szkoły Podstawowej w Krynicach, który podczas eliminacji gminnych recytował utwór "Mądrość i głupota" Lusi Ogińskiej, przygotowany po okiem Aliny Perdun. Kolejne miejsca przypadły jego szkolnej koleżance Dominice Haci i Julii Machlarz z NSP w Hucie Dzierążyńskiej.

Gimnazjaliści, którzy zdobyli nominacje, recytowali Bolesława Leśmiana. Emilia Wojtasiuk została doceniona za "Dwoje ludzieńków" (op. Alina Perdun), Kacper Machlarz za "Topielca" (op. Agata Baj), a Dominika Solak za "Samotność" (op. Alina Perdun).

Prezentacje oceniały dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krynicach Joanna Jamroż, a także polonistki Katarzyna Szkałuba-Bzikot z NSP w Hucie Dzierążyńskiej i Natalia Kopytko z NSP w Zwiartowie.

Powiatowe przesłuchania młodych recytatorów w Tomaszowie Lubelskim odbędą się 4 i 5 października.

Więcej zdjęć na ias24.eu

LogoGminy

SMSKRYNICE

bip

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com