WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

"Śmieci mniej - Ziemi lżej"

411x0 smieci-mniej-sprzatanie-aGmina Krynice ma nowy pomysł na edukację ekologiczną. To projekt działań pod ogólnym hasłem "Śmieci mniej - Ziemi lżej", który realizuje miejscowa szkoła, a pieniądze na ten cel pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

 

 

Autorzy pomysłu chcą m.in. pokazać młodym ludziom jak duży wpływ na środowisko ma zachowanie człowieka, wyrobić w nich właściwe nawyki, które będą promować w swoim otoczeniu, a także uwrażliwić ich na ochronę przyrody i jej zasobów. Jednym z elementów projektu był m.in. udział uczniów we wrześniowym "Sprzątaniu świata" (na zdj.), a kolejne będą realizowane do grudnia.

Edukacja proekologiczna będzie się odbywać nie tylko w szkole, ale również poza nią. W planach są na przykład: wyjścia do krynickiego parku, nad zalew i do sklepu spożywczego, wyjazdy na ścieżkę edukacyjną do Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski, urządzenie na placu szkolnym "zielonej klasy", m.in. z "zegarem ptasiego śpiewu", a także tak zwane "zwiady ekologiczne", podczas których uczniowie będą wyszukiwać dzikie wysypiska śmieci i gospodarstwa z dachami, krytymi eternitem ze szkodliwym azbestem.

Będą też konkursy plastyczne, dotyczące segregacji śmieci, wybory szkolnego "Ekologa roku" i pokaz mody ekologicznej, który odbędzie się na apelu, podsumowującym wszystkie przedsięwzięcia, a efekty zostaną zawarte w specjalnym biuletynie informacyjnym "Zielone echo".

Szacuje się, że w realizację tych inicjatyw będzie zaangażowanych ponad 200 uczniów, w tym prawie 20 "zerówkowiczów", ponad 120 uczniów szkoły podstawowej i około 70 gimnazjalistów.

LogoGminy

SMSKRYNICE

bip

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com