WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Jesienne spotkanie poetów i malarzy

600x0 chwilo-trwaj-jesien2017-2 Zakończył się tegoroczny cykl Spotkań Poetów i Malarzy pod hasłem "Chwilo trwaj" promujących poezję i malarstwo w gminie Krynice. Ostatnie w tym roku odbyło się w niedzielę 1 października w Dzierążni, która gościła twórców po raz piąty.Tym razem swoje wiersze prezentowało 8 autorów z Dzierążni i wsi Majdan Sielec w gminie Krynice, Dobużka, Podlodowa i Łaszczowa w gminie Łaszczów oraz z Tomaszowa Lubelskiego, a nawet z Kielc. - Prawie połowa poetów to osoby, które nie tylko piszą, ale również malują. Poeci deklamowali po kilka swoich utworów, przeważnie traktujących o jesieni, ale były też osobiste wiersze, a także limeryki i fraszki. Recytacjom towarzyszyła wystawa obrazów, a całość uzupełniły występy wokalno-muzyczne w wykonaniu młodych artystów z ogniska muzycznego, które prowadzi Roman Śliwiński -relacjonuje Joanna Jamroż, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krynicach, jednego z organizatorów cyklu.

Z koncertem poezji śpiewanej wystąpił duet Wiktoria Stopa i Mateusz Lenard, listę wykonawców uzupełnił 16-letni akordeonista Emil Mazurkiewicz z Tomaszowa Lubelskiego.

Było to już szóste takie spotkanie z cyklu "Chwilo trwaj". Tylko jedno, w lipcu tego roku, odbyło się w miejscowości Majdan Sielec, natomiast gospodarzem pozostałych była Dzierążnia. To tutaj odbędzie się również inauguracja przyszłorocznego cyklu, którego pomysłodawcami i współorganizatorami są Zuzanna i Norbert Samulakowie. Obydwoje mieszkają w Kielcach, a w Dzierążni spędzają lato i pierwsze tygodnie jesieni. Po raz pierwszy wszystkich malujących i piszących "do szuflady" zaprosili do swojego domu w ubiegłym roku. Początkowo grono miłośników pióra i pędzla nie było zbyt liczne, ale z czasem dołączali nowi uczestnicy i na podtrzymanie tej tendencji organizatorzy liczą także w nowym sezonie, który rozpocznie się wiosną.

Więcej zdjęć na ias24.eu

LogoGminy

SMSKRYNICE

bip

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com