WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Jesienne spotkanie poetów i malarzy

600x0 chwilo-trwaj-jesien2017-2 Zakończył się tegoroczny cykl Spotkań Poetów i Malarzy pod hasłem "Chwilo trwaj" promujących poezję i malarstwo w gminie Krynice. Ostatnie w tym roku odbyło się w niedzielę 1 października w Dzierążni, która gościła twórców po raz piąty.Tym razem swoje wiersze prezentowało 8 autorów z Dzierążni i wsi Majdan Sielec w gminie Krynice, Dobużka, Podlodowa i Łaszczowa w gminie Łaszczów oraz z Tomaszowa Lubelskiego, a nawet z Kielc. - Prawie połowa poetów to osoby, które nie tylko piszą, ale również malują. Poeci deklamowali po kilka swoich utworów, przeważnie traktujących o jesieni, ale były też osobiste wiersze, a także limeryki i fraszki. Recytacjom towarzyszyła wystawa obrazów, a całość uzupełniły występy wokalno-muzyczne w wykonaniu młodych artystów z ogniska muzycznego, które prowadzi Roman Śliwiński -relacjonuje Joanna Jamroż, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krynicach, jednego z organizatorów cyklu.

Z koncertem poezji śpiewanej wystąpił duet Wiktoria Stopa i Mateusz Lenard, listę wykonawców uzupełnił 16-letni akordeonista Emil Mazurkiewicz z Tomaszowa Lubelskiego.

Było to już szóste takie spotkanie z cyklu "Chwilo trwaj". Tylko jedno, w lipcu tego roku, odbyło się w miejscowości Majdan Sielec, natomiast gospodarzem pozostałych była Dzierążnia. To tutaj odbędzie się również inauguracja przyszłorocznego cyklu, którego pomysłodawcami i współorganizatorami są Zuzanna i Norbert Samulakowie. Obydwoje mieszkają w Kielcach, a w Dzierążni spędzają lato i pierwsze tygodnie jesieni. Po raz pierwszy wszystkich malujących i piszących "do szuflady" zaprosili do swojego domu w ubiegłym roku. Początkowo grono miłośników pióra i pędzla nie było zbyt liczne, ale z czasem dołączali nowi uczestnicy i na podtrzymanie tej tendencji organizatorzy liczą także w nowym sezonie, który rozpocznie się wiosną.

Więcej zdjęć na ias24.eu

LogoGminy

bip

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com