WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Odkrywanie regionalnej tożsamości

411x0 inspiracje-dPrzez kilka tygodni młodzi mieszkańcy gminy Krynice odkrywali swoją tożsamość regionalną. To czego się nauczyli zaprezentują w niedzielę 15 października o o 14.00 na happeningu "Krynickie inspiracje", który będzie jednym z ostatnich elementów projektu pod tym samym tytułem, realizowanego przez miejscowy ośrodek kultury.

 

Kilkunastoosobowa grupa młodzieży w wieku od 11 do 17 lat brała udział w warsztatach z regionalistką Zofią Ananicz, a potem w plenerze malarskim nad krynickim zalewem. Prace plastyczne, tak jak mural na jednym z przystanków, powstały pod okiem Edyty Gałan, która pochodzi z Krynic, a obecnie pracuje we Włodawie. Były również zajęcia z improwizacji muzycznej, które prowadził zamojski muzyk Tomasz Ziąbkowski i warsztaty muzyki ilustracyjnej z instruktorem GOK w Krynicach Romanem Śliwińskim.

Podczas niedzielnego pikniku młodzież wystąpi w koncercie "Free improvisation", a prace plastyczne zostaną zaprezentowane na poplenerowej wystawie.

Program imprezy dopełni koncert Mariana Szewery, który jest współzałożycielem zamojskiego Klubu Jazzowego "Kosz". Występom będzie towarzyszył kiermasz z regionalnymi potrawami i wyrobami rękodzielniczymi, oferowanymi przez członkinie kół gospodyń wiejskich z Krynic i Zadnogi. Organizatorzy happeningu przygotowują go w miejscowej świetlicy, ale jeśli pogoda będzie sprzyjać impreza odbędzie się w plenerze.

W planach "zainspirowanej krynickiej młodzieży" jest jeszcze 28 października wyjazd do Filharmonii Lubelskiej na koncert Starego Dobrego Małżeństwa, a podsumowanie wszystkich przedsięwzięć znajdzie się w okolicznościowym folderze.

Projekt "Krynickie inspiracje" jest finansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencja 2017".


(fot. arch. GOK w Krynicach)

LogoGminy

SMSKRYNICE

bip

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com