WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Dziecięce nominacje za recytacje

600x0 w-krainie-wierszy2017-1Dwoje uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej i dwoje ze Szkoły Podstawowej w Krynicach będą reprezentować Gminę Krynice w powiatowym etapie Konkursu Recytatorskiego z cyklu "W krainie wierszy...".Podczas eliminacji, które odbyły się w miejscowej bibliotece we wtorek 28 listopada, o nominacje walczyło 17 recytatorów z najmłodszych klas podstawówek.

Spośród wytypowanych w tym roku wierszy Hanny Niewiadomskiej i Rafała Lasoty większość recytatorów, w tym prawie wszyscy nominowani, wybierali twórczość tego drugiego autora.

W kategorii pierwszoklasistów nominację zdobyła Julia Skrzyńska z NSP w Hucie Dzierążyńskiej, która pod kierunkiem Agnieszki Mazurek przygotowała "Lampkę kuzynki Magdaleny". Na drugą nagrodę zasłużył Dawid Szykuła z SP Krynice, a trzecią otrzymał jego kolega Szymon Flak. Obydwaj przygotowywali się do eliminacji pod okiem Beaty Legieć.

Wśród uczniów drugich klas nominację do etapu powiatowego wyrecytował Bogusz Sierzyński z NSP w Hucie Dzierążyńskiej utworem "Jesień", przygotowanym pod kierunkiem Zofii Kowalskiej. Drugie miejsce zajął Michał Skrzyński z SP Krynice, a trzecie jego koleżanka Joanna Kowalska. Ta dwójka pracowała z nauczycielką Marią Jasiówką.

W grupie najstarszych recytatorów z klas trzecich rywalizacja była najbardziej wyrównana, dlatego jurorzy przyznali dwie nominacje. Otrzymali je Aleksandra Jędruszko, która zaprezentowała wiersz "Jaś chudzielec" i Adam Zieliński, który jako jedyny z nominowanych wybrał do prezentacji wiersz Hanny Niewiadomskiej zatytułowany "Bałagan". Obydwoje uczą się w SP Krynice, a przed występem pracowali z Teresą Śmiech. Drugie miejsce w tej kategorii zajął kolejny podopieczny tej nauczycielki Sebastian Magryta, a trzecią nagrodę otrzymał Marcin Ulanowski z NSP w Hucie Dzierążyńskiej, który przygotowywał się z Krystyną Małyską.

Tegoroczne popisy dziecięcych recytatorów oceniały emerytowana nauczycielka języka polskiego Alicja Semczuk, sekretarz gminy Krynice Jadwiga Chwaleba i Elżbieta Dziuba z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Lubelskim. To w tej placówce odbędą się przesłuchania powiatowe, które zaplanowano na 7 grudnia.

Więcej zdjęć na ias24.eu

LogoGminy

SMSKRYNICE

bip

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com