WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Ku chwale partyzantów

600x0 bitwa-pod-zaborecznem2018-15Mieszkańcy gminy Krynice, a także przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i kombatanci uczcili w piątek 2 lutego 75. rocznicę Bitwy pod Zaborecznem. Była modlitwa, apel poległych z udziałem kompanii honorowej z Zamościa i okolicznościowa akademia w szkole.

Piątkową uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji poległych partyzantów Batalionów Chłopskich, którą odprawili ksiądz Czesław Galek i proboszcz parafii w Krynicach ksiądz Zbigniew Mazurek. Potem uczestnicy obchodów prowadzeni przez Orkiestrę Dętą OSP z Tomaszowa Lubelskiego przeszli w asyście kompanii honorowej 3 Batalionu Zmechanizowanego z Zamościa pod pomnik BCH w Krynicach, gdzie odczytano apel pamięci, żołnierze oddali salwę honorową, a uczestnicy obchodów złożyli wieńce i kwiaty.

 
Dalsza część obchodów odbyła się pod pamiątkową tablicą i w gimnazjum imienia BCh, gdzie uczniowie zaprezentowali okolicznościowy montaż słowno-muzyczny. Pieśni, wiersze i scenki teatralne w wykonaniu młodych aktorów wywarły na oglądających ogromne wrażenie, przypominając tragiczne wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat. Młodzież przygotowała swój program we współpracy z nauczycielami Aliną Perdun, Aliną Wiśniewską, Anetą Stanisławek i Robertem Zielińskim. Program obchodów dopełnił koncert miejscowego chóru "Pojednanie" i podsumowanie Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego "To Twoja i moja historia...". Autorzy najlepszych prac, wykonanych w tym roku pod hasłem "W zadumie nad samotną mogiłą - nieznane miejsca pamięci w mojej okolicy", odebrali nagrody i wyróżnienia od wójta gminy Krynice Janusza Bałabucha i dyrektor szkoły Agaty Baj.


Wśród uczestników obchodów 75. rocznicy bitwy pod Zaborecznem, która jest uznawana za początek Powstania Zamojskiego, był jeden z nielicznych żyjących jej uczestników Ksawery Semczuk. W uroczystości wzięli również udział: poseł Genowefa Tokarska, prezes Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich w Warszawie pułkownik Zbigniew Zaborowski i delegacja Stowarzyszenia Żołnierzy Batalionów Chłopskich w Lublinie, wiceprezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Henryk Kalinowski, członek Zarządu Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, przedstawiciele powiatów tomaszowskiego i zamojskiego, gmin Bełżec, Komarów-Osada, Rachanie i Susiec, delegacja z Ukrainy z merem miasta Wielkie Mosty Jarosławem Rojko i prezesem Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Mostów Wielkich i Zabużańskiej Włodzimierzem Sawickim oraz Tomaszowski Szwadron im. 1. Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pogranicza. Obchody zorganizowały - Gmina Krynice i miejscowe koło Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich.

Zdjęcia na ias24.eu

LogoGminy

bip

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com