WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Ku chwale partyzantów

600x0 bitwa-pod-zaborecznem2018-15Mieszkańcy gminy Krynice, a także przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i kombatanci uczcili w piątek 2 lutego 75. rocznicę Bitwy pod Zaborecznem. Była modlitwa, apel poległych z udziałem kompanii honorowej z Zamościa i okolicznościowa akademia w szkole.

Piątkową uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji poległych partyzantów Batalionów Chłopskich, którą odprawili ksiądz Czesław Galek i proboszcz parafii w Krynicach ksiądz Zbigniew Mazurek. Potem uczestnicy obchodów prowadzeni przez Orkiestrę Dętą OSP z Tomaszowa Lubelskiego przeszli w asyście kompanii honorowej 3 Batalionu Zmechanizowanego z Zamościa pod pomnik BCH w Krynicach, gdzie odczytano apel pamięci, żołnierze oddali salwę honorową, a uczestnicy obchodów złożyli wieńce i kwiaty.

 
Dalsza część obchodów odbyła się pod pamiątkową tablicą i w gimnazjum imienia BCh, gdzie uczniowie zaprezentowali okolicznościowy montaż słowno-muzyczny. Pieśni, wiersze i scenki teatralne w wykonaniu młodych aktorów wywarły na oglądających ogromne wrażenie, przypominając tragiczne wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat. Młodzież przygotowała swój program we współpracy z nauczycielami Aliną Perdun, Aliną Wiśniewską, Anetą Stanisławek i Robertem Zielińskim. Program obchodów dopełnił koncert miejscowego chóru "Pojednanie" i podsumowanie Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego "To Twoja i moja historia...". Autorzy najlepszych prac, wykonanych w tym roku pod hasłem "W zadumie nad samotną mogiłą - nieznane miejsca pamięci w mojej okolicy", odebrali nagrody i wyróżnienia od wójta gminy Krynice Janusza Bałabucha i dyrektor szkoły Agaty Baj.


Wśród uczestników obchodów 75. rocznicy bitwy pod Zaborecznem, która jest uznawana za początek Powstania Zamojskiego, był jeden z nielicznych żyjących jej uczestników Ksawery Semczuk. W uroczystości wzięli również udział: poseł Genowefa Tokarska, prezes Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich w Warszawie pułkownik Zbigniew Zaborowski i delegacja Stowarzyszenia Żołnierzy Batalionów Chłopskich w Lublinie, wiceprezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Henryk Kalinowski, członek Zarządu Województwa Lubelskiego Arkadiusz Bratkowski, przedstawiciele powiatów tomaszowskiego i zamojskiego, gmin Bełżec, Komarów-Osada, Rachanie i Susiec, delegacja z Ukrainy z merem miasta Wielkie Mosty Jarosławem Rojko i prezesem Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Mostów Wielkich i Zabużańskiej Włodzimierzem Sawickim oraz Tomaszowski Szwadron im. 1. Pułku Kawalerii Korpusu Ochrony Pogranicza. Obchody zorganizowały - Gmina Krynice i miejscowe koło Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich.

Zdjęcia na ias24.eu

LogoGminy

SMSKRYNICE

bip

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com