WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Bezpłatne flagi na majowe święta

411x0 632dd188731115c046ecf23640584dfa Święto Flagi jest obchodzone oficjalnie 2 maja, ale uczniowie szkół w gminie Krynice uczcili je już w piątek 27 kwietnia. Z tej okazji wszyscy otrzymali flagi, kupione przez gminę, które jeszcze w poniedziałek 30 kwietnia będą rozdawane zainteresowanym mieszkańcom.

Akademie z okazji majowego święta odbyły się w Szkole Podstawowej w Krynicach, Niepublicznej Szkole Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej i Niepublicznej Szkole Podstawowej w Źwiartowie.

- Kupiliśmy kilkaset biało-czerwonych o wymiarach 110 x 70 centymetrów, które z powodzeniem można wieszać na balkonach, ścianach czy domach. We wszystkich naszych szkołach rozdaliśmy uczniom ponad połowę flag, a po resztę zapraszamy do urzędu lub biblioteki - mówi wójt gminy Krynice Janusz Bałabuch, który brał udział w piątkowych uroczystościach.

Wszystkie flagi są wydawane bezpłatnie i autorzy pomysłu zapewniają, że dla wszystkich chętnych ich nie zabraknie. Gdyby się jednak okazało, że zainteresowanie przekracza ich oczekiwania, obiecują uzupełnić zapasy.

W dniu Święta Flagi, czyli 2 środę 2 maja, niespodziankę dla czytelników przygotowuje również Biblioteka Publiczna Gminy Krynice. Szczegółów autorzy pomysłu nie ujawniają, ale obiecują wszystko wyjaśnić każdej osobie, która tego dnia odwiedzi miejscową książnicę.

Święto Flagi, które zostało ustanowione w 2004 roku, nawiązuje do wydarzeń historycznych. Właśnie 2 maja 1945 roku żołnierze 1 Dywizji im. Tadeusza Kościuszki zawiesili biało-czerwoną flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie, potwierdzając udział polskich oddziałów w zakończeniu II wojny światowej. Data ta odnosi się również do czasów PRL, gdy władze komunistyczne zakazywały wywieszania flag narodowych dla upamiętnienia uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

LogoGminy

SMSKRYNICE

bip

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com