WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Rowerzystów coraz więcej

411x0 jesienny-rajd-rowerowy-bRajdy rowerowe po gminie Krynice cieszą się coraz większą popularnością. Wiosną na wyprawę wybrało się niespełna 30 cyklistów, a w jesiennej edycji, która odbyła się we wtorek 2 października, frekwencja była prawie dwukrotnie wyższa.

Na zwiedzanie ciekawych zakątków gminy Krynice zdecydowali się miłośnicy dwóch kółek w wieku od około 10 do ponad 50 lat. Wszyscy mieli do pokonania około 20 kilometrów z Krynic przez Dąbrowę do Dzierążni i dalej przez Zwiartów Kolonię i Zwiartów do Huty Dzierążyńskiej.

- Było niezbyt ciepło i cały czas wisiały nad nami chmury, ale deszcz zaczął padać dopiero, gdy byliśmy na mecie. Tutaj, oprócz wspólnego grilla, przygotowaliśmy quiz historyczno-krajoznawczy, a wójt Janusz Bałabuch wręczył nagrodę pierwszej laureatce questingu, wyznaczonego na naszym szlaku rowerowym - podsumowują organizatorzy.

 

 

Uczestnicy questingu sami wybierają termin przejazdu wyznaczoną trasą, na której znajduje w kilku bazach wykonują określone zadania. Wszystko trzeba udokumentować m.in. na zdjęciach i dostarczyć taką dokumentację do Gminnego Ośrodka Kultury w Krynicach. Tutaj następuje weryfikacja, którą jako pierwsza przeszłą pomyślnie Aleksandra Gałka z miejscowości Majdan-Sielec i odebrała z rąk wójta specjalną nagrodę.

Na trofea liczyli również uczestnicy rajdu, którzy zmierzyli się w quizie na temat walorów historycznych i przyrodniczych swojej małej ojczyzny. Spośród 44 cyklistów bezbłędnych odpowiedzi udzieliło 8 osób, które otrzymały nagrody, a pozostali uczestnicy odebrali upominki.

Jesienną wyprawę rowerową zorganizowali Urząd Gminy i GOK w Krynicach oraz OSP w Hucie Dzierążyńskiej.


(fot. GOK w Krynicach)

LogoGminy

SMSKRYNICE

bip

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com