WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Strefa rekreacji nad zalewem gotowa

411x0 pomosty-gotowe-c Zalew w Krynicach zyskał na atrakcyjności jako miejsce wypoczynku dla mieszkańców i turystów. Samorząd rozbudował miejscową strefę rekreacji i już zapowiada kolejne inwestycje nad wodą.

Oprócz istniejących wcześniej altany oraz miejsc na grilla, ognisko i dla wędkarzy, wypoczywający nad tym zbiornikiem mają teraz do dyspozycji m.in. pięć pomostów pływających, dwa rekreacyjne, tak zwane spacerowe i trzy pomosty do cumowania drobnego sprzętu pływającego. Ponadto został przy nich zamontowany licznik gości i system monitoringu.

 

W ramach projektu została również rozbudowana witryna internetowa z mobilną aplikacją oraz informacjami o ciekawych obiektach, trasach turystycznych, kalendarzem wydarzeń, mapami i geolokalizacją. Wszystko jest dostępne w sieci pod adresem: krynice-turystycznie.pl.

Realizacja całego projektu kosztowała ponad 265 tysięcy złotych, z czego gmina wyłożyła niewiele ponad 80 tysięcy, a resztę stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

W planach krynicki samorząd ma już kolejne inwestycje przy miejscowym zalewie. Tym razem chodzi m.in. o budowę wieży widokowej i mini amfiteatru przy altanie, utwardzenie ścieżki edukacyjnej wzdłuż zalewu i oświetlenie jej lampami fotowoltaicznymi, przygotowanie miejsca biwakowego, montaż stojaków na rowery oraz budowę dwóch parkingów, chodnika obok urzędu gminy i drogi łączącej dwie trasy, prowadzące do tego akwenu.

Około połowy kosztów samorząd ma otrzymać z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Decyzja o przyznaniu dofinansowania już jest. W najbliższych tygodniach ma być podpisana umowa w tej sprawie z samorządem województwa i ogłoszony przetarg na wykonanie robót. Sam projekt będzie realizowany w 2019 roku.

LogoGminy

SMSKRYNICE

bip

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com