WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Międzynarodowa promocja historii i kultury

411x0 as-euro-banknoty-2Gmina Krynice razem ze swoim ukraińskim partnerem stara się o pieniądze na promocję historii i lokalnej kultury. Wniosek o przyznanie dotacji został złożony we wtorek 30 października, ale na decyzje w tej sprawie trzeba poczekać.

- Chodzi o tę część środków z Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina, które mogą być wykorzystane na tak zwane projekty miękkie, a nie, na przykład na inwestycje. Montaż finansowy jest bardzo korzystny, ponieważ wysokość dotacji sięga 90 procent kosztów, a ze swojej strony mielibyśmy zapewnić tylko pozostałe 10 procent - mówi wójt gminy krynice Janusz Bałabuch.


Szacunkowy koszt projektu pod nazwą "Zacieśnienie współpracy międzynarodowej pomiędzy Gminą Krynice i Radą Wiejską w Żwirce w celu szerszego wykorzystania potencjałów w obszarze promowania kultury lokalnej i historii" to prawie 66 tysięcy euro. Pieniądze te mają być wykorzystane m.in. na promocję polskiego rękodzieła i kulinariów na dwudniowej imprezie pod nazwą "Maliniaki" oraz organizację święta jesiennych zbiorów, czyli "Dnia kapusty i ziemniaka" na Ukrainie.

W planach są również konferencje o tradycji, historii i obyczajach oraz opracowanie folderu, promującego dziedzictwo historyczne i kulturalne po obydwu stronach granicy, a także konferencja podsumowująca projekt, która miałby się odbyć w Polsce.

Realizacja tych pomysłów jest planowana na 2019 lub 2020 rok, ale wszystko będzie zależeć od tego kiedy zapadną decyzję o podziale unijnych środków.

LogoGminy

SMSKRYNICE

bip

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com