WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Nominacje za świąteczne ozdoby przyznane

600x0 konkurs-bn2018-w-bp-a14 nagród przyznało jury tegorocznego Konkursu Szopek i Stroików Świątecznych, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Krynice. Laureaci odebrali wyróżnienia podczas podsumowania, które odbyło się we wtorek 18 grudnia, a wykonane przez nich prace zostały już zgłoszone do etapu powiatowego.


Łącznie jurorzy ocenili 29 propozycji, wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Krynicach i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej. - Tym razem mieliśmy tylko jedną, za to bardzo ciekawą szopkę, zbudowaną przede wszystkim z... kukurydzy. Gdy razem z pozostałymi pracami zawieźliśmy ją do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie odbędzie się konkurs powiatowy, zrobiła na organizatorach duże wrażenie. Z kolei autorzy bożonarodzeniowych stroików rzadziej korzystali z tradycyjnego igliwia, a chętniej tworzyli swoje kompozycje z innych materiałów, na przykład płatków kosmetycznych. Był też jeden stroik w formie bałwana z plastikowych kubeczków - relacjonują pomysłodawcy eliminacji gminnych.

 

Zgłoszone prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych. Spośród najmłodszych autorów z oddziałów przedszkolnych i "zerówkowiczów" pierwszą nagrodę zdobyła Wiktoria Bednarska, na drugą zasłużył Maciej Wołoszyn, a na trzecią - Natalia Kurzyńska. W kategorii uczniów klas I - III najwyżej jurorzy ocenili propozycję Gabrieli Łopuszyńskiej, drugie miejsce przyznali Szymonowi Bosiakowi, a trzecie - Julii Kurzyńskiej. Laureatami w grupie uczniów klas IV - VI zostali Michał Ryńko, Marcin Rarot oraz Katarzyna Mużacz i Aleksandra Kozłowska, które otrzymały ex aequo nagrody za trzecie miejsce.

Wszyscy wymienieni autorzy uczą się w Szkole Podstawowej w Krynicach. Jedyną w konkursie szopkę wykonała kolejna reprezentantka tej placówki Aleksandra Rarot, która również otrzymała nominację do etapu powiatowego, a za stroiki w najstarszej grupie wiekowej członkowie jury nagrodzili kolejno - Julię Mużacz z Publicznego Gimnazjum w Krynicach, Amelię Wróblewską - jedyną laureatkę z NSP w Hucie Dzierążyńskiej i Aleksandrę Gałkę z SP Krynice.

Autorzy pozostałych kompozycji otrzymali nagrody pocieszenia. Większość trafiła na charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód będzie przekazany na "adopcję serca" jednego z afrykańskich dzieci. Konkursowe propozycje oceniały - nauczycielka plastyki w SP Krynice Alina Wiśniewska, Agnieszka Michalczuk z urzędu gminy i Katarzyna Borowiec-Bender z GP Gminy Krynice. Wszystkie prace, zgłoszone do konkursu powiatowego, mają być ocenione po Nowym Roku, a wyniki Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Lubelskim chce ogłosić w połowie stycznia. (fot. BP Gminy Krynice)


Więcej zdjęć na ias24.eu

LogoGminy

SMSKRYNICE

bip

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com