WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

987b

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Nominacje za świąteczne ozdoby przyznane

600x0 konkurs-bn2018-w-bp-a14 nagród przyznało jury tegorocznego Konkursu Szopek i Stroików Świątecznych, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Krynice. Laureaci odebrali wyróżnienia podczas podsumowania, które odbyło się we wtorek 18 grudnia, a wykonane przez nich prace zostały już zgłoszone do etapu powiatowego.


Łącznie jurorzy ocenili 29 propozycji, wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Krynicach i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej. - Tym razem mieliśmy tylko jedną, za to bardzo ciekawą szopkę, zbudowaną przede wszystkim z... kukurydzy. Gdy razem z pozostałymi pracami zawieźliśmy ją do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie odbędzie się konkurs powiatowy, zrobiła na organizatorach duże wrażenie. Z kolei autorzy bożonarodzeniowych stroików rzadziej korzystali z tradycyjnego igliwia, a chętniej tworzyli swoje kompozycje z innych materiałów, na przykład płatków kosmetycznych. Był też jeden stroik w formie bałwana z plastikowych kubeczków - relacjonują pomysłodawcy eliminacji gminnych.

 

Zgłoszone prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych. Spośród najmłodszych autorów z oddziałów przedszkolnych i "zerówkowiczów" pierwszą nagrodę zdobyła Wiktoria Bednarska, na drugą zasłużył Maciej Wołoszyn, a na trzecią - Natalia Kurzyńska. W kategorii uczniów klas I - III najwyżej jurorzy ocenili propozycję Gabrieli Łopuszyńskiej, drugie miejsce przyznali Szymonowi Bosiakowi, a trzecie - Julii Kurzyńskiej. Laureatami w grupie uczniów klas IV - VI zostali Michał Ryńko, Marcin Rarot oraz Katarzyna Mużacz i Aleksandra Kozłowska, które otrzymały ex aequo nagrody za trzecie miejsce.

Wszyscy wymienieni autorzy uczą się w Szkole Podstawowej w Krynicach. Jedyną w konkursie szopkę wykonała kolejna reprezentantka tej placówki Aleksandra Rarot, która również otrzymała nominację do etapu powiatowego, a za stroiki w najstarszej grupie wiekowej członkowie jury nagrodzili kolejno - Julię Mużacz z Publicznego Gimnazjum w Krynicach, Amelię Wróblewską - jedyną laureatkę z NSP w Hucie Dzierążyńskiej i Aleksandrę Gałkę z SP Krynice.

Autorzy pozostałych kompozycji otrzymali nagrody pocieszenia. Większość trafiła na charytatywny kiermasz bożonarodzeniowy, z którego dochód będzie przekazany na "adopcję serca" jednego z afrykańskich dzieci. Konkursowe propozycje oceniały - nauczycielka plastyki w SP Krynice Alina Wiśniewska, Agnieszka Michalczuk z urzędu gminy i Katarzyna Borowiec-Bender z GP Gminy Krynice. Wszystkie prace, zgłoszone do konkursu powiatowego, mają być ocenione po Nowym Roku, a wyniki Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Lubelskim chce ogłosić w połowie stycznia. (fot. BP Gminy Krynice)


Więcej zdjęć na ias24.eu

bip

LogoGminy

SMSKRYNICE

button panel-radnego

raport1

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com