WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

987b

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Zdobią, potem sprzedają i dzieciom pomagają

600x0 adopcja-7 Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krynicach od 10 lat w ramach "adopcji serca" wspierają dzieci z Afryki. W tym roku po raz pierwszy zorganizowali w tym celu kiermasz bożonarodzeniowy, na którym sprzedawali świąteczne ozdoby, zgłoszone wcześniej do szkolnego konkursu. Mieszkańcy Krynic i okolic mogli je kupić w minioną niedzielę, a uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się podczas spotkania opłatkowego w czwartek 20 grudnia.

Pomysł z kiermaszem okazał się "strzałem w 10-tkę". - Byliśmy przygotowani na handlowanie przy każdej mszy świętej w naszym kościele, a już po pierwszej niewiele zostało. Stroiki, aniołki i inne ozdoby oraz świąteczne kartki miały ceny minimalne od 5 do 50 złotych, ale było dużo osób, które płaciły za nie wyższe kwoty. W sumie nieoczekiwanie dla nas zebraliśmy prawie 2 tysiące złotych, czyli zdecydowanie więcej niż w poprzednich latach, gdy organizowaliśmy dyskoteki czy loterie fantowe - cieszy się Zbigniew Perdun, który razem z Anetą Stanisławek opiekuje się samorządem uczniowskim, organizującym kiermasz.

 

Cały dochód zostanie przekazany na "adopcję serca". Przez pierwszych kilka lat uczniowie z Krynic wspierali w ten sposób Alexię z Rwandy, a gdy dorosła i się usamodzielniła, opiekują się 14-letnim Charles'em. Produkty oferowane na kiermaszu brały udział w szkolnym konkursie. Jury już je oceniło, ale wyniki ogłosi podczas czwartkowego spotkania. Trwa jeszcze konkurs o nagrodę internautów, który odbywa się na szkolnym profilu na Facebook'u. Głosowanie kończy się w środę 19 grudnia o 18.00. Część stroików, które zostały po konkursie i kiermaszu jeszcze przed świętami uczniowie przekażą wraz z życzeniami samotnym mieszkańcom gminy Krynice. (fot. SP w Krynicach)


Więcej zdjęć na ias24.eu

bip

LogoGminy

SMSKRYNICE

button panel-radnego

raport1

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com