WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

987b

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Będzie druga rekonstrukcja Bitwy pod Zaborecznem

411x0 rekonstrukcja-11 1 Pierwsza rekonstrukcja Bitwy pod Zaborecznem w gminie Krynice odbyła się dopiero po 75 latach, ale na drugą nie będzie trzeba tak długo czekać. Po sukcesie inscenizacji sprzed roku na kolejną organizatorzy zapraszają w ostatnią niedziele kwietnia.

- Scenariusz będzie podobny do ubiegłorocznego, ale pojawią się nowe elementy. Planujemy kilka scen z samej bitwy partyzantów Batalionów Chłopskich z niemiecki okupantem z lutego 1943 roku oraz inscenizację wcześniejszej pacyfikacji Dzierążni z końca stycznia - zapowiadają organizatorzy ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Krynice i Gminnego Ośrodka Kultury w Krynicach.


Ostateczny scenariusz wydarzenia, liczba grup rekonstrukcyjnych i inne szczegóły nie są jeszcze doprecyzowane, ale już teraz wiadomo, że zainteresowanie uczestników i widzów jest bardzo duże. - To tylko potwierdza, że taka inscenizacja jest potrzebna, o czym przekonaliśmy się zaraz po ubiegłorocznej rekonstrukcji. Mieliśmy nadzieję, że uda się ją powtórzyć, a teraz przystępujemy do realizacji tego przedsięwzięcia - dodają organizatorzy.

Podobnie jak przed rokiem wspierają ich nie tylko miejscowe władze samorządowe, ale również samorząd województwa lubelskiego, Urząd do spraw Kombatantów oraz inne instytucje i konkretne osoby.

Inscenizację bitwy uznawanej za początek Powstania Zamojskiego poprzedzi msza święta przy pomniku w Kolonii Partyzantów oraz złożenie wieńców i kwiatów. Po eucharystii uczestnicy rekonstrukcji będą podziwiać w akcji oddziały w historycznych mundurach, wyposażone m.in. w granaty, karabiny, motocykle i samochody.

Szacuje się, że ubiegłoroczną inscenizację w wykonaniu ponad 60 miłośników historii, obejrzało od 1,5 do nawet 2 tysięcy ludzi.

Potyczka między hitlerowcami, a partyzantami z BCh pod Zaborecznem była jedną z najważniejszych bitew Powstania Zamojskiego, a jej celem była ochrona miejscowej ludności przed wysiedleniem. W jej wyniku Niemcy wstrzymali swoje działania na kilka miesięcy.

bip

LogoGminy

SMSKRYNICE

button panel-radnego

raport1

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com