WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

987b

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Powiatowy Dzień Strażaka 2019

pds2019 Powiatowy dzien Strazaka

 

 

Druhowie z powiatu tomaszowskiego zbiorą się o 12.30 na boisku w Zwiartowie, gdzie pół godziny później rozpocznie się polowa msza święta. Koncelebrowaną eucharystię poprowadzą - proboszcz parafii w Dzierążni ksiądz Czesław Gołdyn oraz powiatowy kapelan strażaków, jednocześnie proboszcz parafii w Bełżcu ksiądz Stanisław Szałański.

W kolejnej części niedzielnych obchodów ich uczestnicy wysłuchają krótkiej historii jednostki w Zwiartowie, a miejscowi strażacy odbiorą medale, odznaczenia i odznaki. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa zostanie uhonorowany sztandar OSP Zwiartów i Tadeusz Capko, który pełni służbę od 1964 roku. Srebrny medal odbierze Jacek Borucki, a brązowy - Tomasz Karbowniczek. Kolejnych trzech strażaków ratowników otrzyma odznakę "Strażak Wzorowy". W ten sposób zostaną wyróżnieni - Mateusz Iskierka, Paweł Karbowniczek i Mirosław Gil. Ponadto 35 druhów zostanie uhonorowanych specjalnymi odznakami za wieloletnią służbę. Będą wśród nich Mieczysław Ożarowski, który wstąpił do straży 65 lat temu, a także Bernard Machlarz i Tadeusz Capko, mogący pochwalić się 55-letnim stażem.

Licząca 22 członków OSP Zwiartów powstała w 1929 roku, a jej pierwszym prezesem był syn dziedzica majątku Źwiartów - Antoni Makomacki, zamordowany potem w Katyniu. Rok później została wybudowana remizo-świetlica, która służyła aż do 2010 roku. Pierwszą motopompę mechaniczną strażacy otrzymali w 1950 roku, siedem lat później otrzymali sztandar, a w 1960 - pierwszy samochód. Obecnie OSP Zwiartów ma ponad 40 członków - aktywnych i wspierających.

W gminie Krynice działa 9 jednostek strażackich. Najstarsza - OSP Krynice ma 102 lata, a OSP w Hucie Dzierążyńskiej powstała w 1927 roku. Obchodząca jubileusz 90-lecia jednostka w Zwiartowie zajmuje pod tym względem trzecie miejsce.

bip

LogoGminy

SMSKRYNICE

button panel-radnego

raport1

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com