WAŻNE INFORMACJE
  NUMER ALARMOWY 24/7 TEL. 501 694 361 
W SPRAWIE AWARII WODOCIĄGÓW, KANALIZACJI I INNYCH PILNYCH ZDARZEŃ LOSOWYCH

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

987b

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Doroczne święto ryb i tataraku

swieto-ryb2019-a Konkurs kulinarny, zawody wędkarskie, turniej piłkarski, wybory nimfy i występy artystyczne. To tylko niektóre atrakcje tegorocznego Święta Ryby i Tataraku, które odbyło się w miniony weekend w Krynicach. Gwiazdą festynu była Lubelska Federacja Bardów.W przeciwieństwie do ubiegłorocznej imprezy, której towarzyszył deszcz i chłód, tym razem impreza odbywała się przy upalnej, letniej pogodzie.

Tegoroczne święto rozpoczęły w sobotę 29 czerwca otwarte zawody wędkarskie na krynickim zalewie. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach. Wśród młodzików zwyciężyła Natalia Kowalczuk przed Wiktorią Bednarską i Patrykiem Szykułą. Najlepszym juniorem okazał się Kamil Harbuz, drugie miejsce zajął Dominik Pitak, a trzecie - Oskar Wróbel. W kategorii seniorów zwycięzcą został Tomasz Barcicki, na drugiej pozycji zawody ukończył Wojciech Łaszyński, a na trzeciej - Tomasz Harbuz. Dodatkowo zostali uhonorowani zawodnicy, którzy złowili największe ryby. W grupie młodzików Puchar Wójta Gminy Krynice otrzymała Natalia Kowalczuk, wśród juniorów - Dominik Pitak, a w grupie seniorów - Tomasz Barcicki.

Dzień później, czyli w niedzielę 30 czerwca do rywalizacji przystąpili uczestnicy turnieju piłkarskiego, w którym wystartowało 11 drużyn dziewcząt, chłopców i dorosłych. Mistrzostwa Gminy Krynice dziewcząt wygrał "Archipelag Roztocze" Krynice, który okazał się lepszy od zespołu FC Football Girls. Indywidualne wyróżnienie dla "królowej strzelczyń" otrzymała Joanna Choma z "Archipelagu Roztocze". Dwie ekipy walczyły także w kategorii chłopców, w której Zadnoga pokonała reprezentację Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej. Królem strzelców w rywalizacji tych drużyn został Paweł Choma, występujący w zespole z Zadnogi. Turniej ekip w kategorii open wygrał Majdan Krynicki, przed zespołem "No trudno" i drużyną z Zaboreczna. Tytuł króla strzelców przypadł Mirosławowi Kurzępie. Ponadto organizatorzy przyznali nagrodę specjalną za najładniejszą bramkę turnieju, którą otrzymał Łukasz Gontarski z Antoniówki.

Podsumowanie zarówno zmagań wędkarzy, jak i uczestników turnieju piłkarskiego odbyło się podczas niedzielnego festynu. Jury oceniało również propozycje zgłoszone w konkursie potraw rybnych. Spośród 8 dań jurorom najbardziej posmakowała ryba pieczona z warzywami, przyrządzona przez Koło Gospodyń Wiejskich w Majdanie Krynickim. Na drugie miejsce zasłużyło KGW Zaboreczno za karpia faszerowanego z kaszą i grzybami, a na trzecią - KGW Majdan-Sielec, które zgłosiło rybę w łódce. Pozostałe propozycje zostały uhonorowane wyróżnieniami, a przygotowały je gospodynie z Romanówki, Zadnogi i Krynic oraz ze Źwiartówka w gminie Rachanie i z Bełżca.
---
Jedną z atrakcji niedzielnej imprezy były warsztaty wykonywania roślinnych nakryć głowy. Na zajęcia, które poprowadziła Agnieszka Adamiec, zgłosiło się 9 pań, a ich kompozycje również wzięły udział w konkursie. Tytuł nimfy ryb i tataraku przypadł Agnieszce Ryńko, drugie miejsce zajęła Zofia Wilanowska, a trzecie - Aneta Stanisławek. Wszystkie panie mieszkają w Krynicach.

Tegoroczne święto było też okazją do podsumowania Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Moje roztoczańskie drzewo". Jury oceniło ponad 30 propozycji, nadesłanych nie tylko przez mieszkańców gmin, położonych na Roztoczu. Spośród prac, zgłoszonych przez młodzież, jurorzy postanowili nie przyznawać nagród, a jedyne wyróżnienie otrzymała Julia Semak za pracę "Drzewo pamięci". W kategorii dorosłych autorów na pierwszą nagrodę zasłużył Krystian Kłysewicz za "Ogniste drzewo", drugie miejsce zajął Grzegorz Szkutnik z "Samotnym drzewem", a równorzędne trzecie nagrody otrzymali - Janusz Kapecki za pracę pod tytułem "Buk" i Marek Żółciński za "Martwe topole w świetle płonących łąk". Członkowie jury postanowili również przyznać trzy wyróżnienia - Damianowi Pankowcowi, Paulinie Wszole i Wiesławowi Jabłońskiemu.
---
Ponadto przez całe niedzielne popołudnie odbywały gry, zabawy i konkursy dla dzieci, swoją ofertę edukacyjną prezentowało Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski, a koła gospodyń wiejskich w gminy Krynice - swoje rękodzieło, a także częstowało smakołykami.

W części artystycznej święta ryb i tataraku wystąpili - solista Mateusz Lenard oraz zespoły "Krynickie Szuwarki", "Źwiartowianki" ze Źwiartowa i "Pojednanie" z Krynic, a także Zamojska Kapela Ludowa i grupa country z Hrubieszowa "Ściana W". Gwiazdą niedzielnego wieczoru była Lubelska Federacja Bardów, a dwudniowy festyn zakończyła zabawa z zespołem "Pryzmat".

bip

LogoGminy

SMSKRYNICE

button panel-radnego

raport1

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com