WAŻNE INFORMACJE
  NUMER ALARMOWY 24/7 TEL. 501 694 361 
W SPRAWIE AWARII WODOCIĄGÓW, KANALIZACJI I INNYCH PILNYCH ZDARZEŃ LOSOWYCH

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

987b

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Kulinarna oferta LGD

lgd-kulinarne-plakat Lokalna Grupa Działania "Roztocze Tomaszowskie" chce pokazać i promować oryginalne, zdrowe potrawy z wykorzystaniem zasobów lokalnych. Zachęca więc mieszkańców gminy Krynice i pozostałych gmin powiatu tomaszowskiego do udziału w konkursie kulinarnym. Chętni na zgłoszenie swoich propozycji mają czas do wtorku 30 lipca.

 

Potrawy mogą zgłaszać osoby fizyczne, przedstawiciele kół gospodyń wiejskich, właściciele lokali gastronomicznych i gospodarstw agroturystycznych oraz inni reprezentanci lokalnych społeczności.

Można proponować każdy rodzaj potraw, od tradycyjnych, przez domowe przetwory i dania z runa leśnego, po domowe wypieki. Liczba propozycji zgłaszanych przez jednego uczestnika jest nieograniczona.

Zgodnie z regulaminem powinny być one jednak przyrządzone z lokalnych surowców, wyróżniać się ponadprzeciętną jakością, być regularnie dostępne w regionie, a pozyskiwane surowce nie mogą negatywnie wpływać na stan środowiska.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach. Do wtorku 30 lipca trzeba przesłać zgłoszenie konkursowych potraw, z których do 12 sierpnia jury wybierze 6 finałowych. Ta runda odbędzie się 25 sierpnia podczas Dożynek Powiatu Tomaszowskiego w Tarnawatce i będzie połączona z degustacją. Na tej podstawie członkowie komisji wybiorą po trzech laureatów w dwóch kategoriach - KGW, osoby fizyczne i organizacje pozarządowych oraz - lokalni producenci, przetwórcy i podmioty gospodarcze.

Pełny regulamin i niezbędne formularze są dostępne na stronie: www.roztoczetomaszowskie.pl.

Poza gminą Krynice kulinarne propozycje mogą zgłaszać mieszkańcy miasta Tomaszów Lubelski oraz gmin: Tomaszów Lubelski, Bełżec, Lubycza Królewska, Susiec, Tarnawatka, Rachanie, Jarczów, Tyszowce, Łaszczów, Telatyn i Ulhówek.

 

bip

LogoGminy

SMSKRYNICE

button panel-radnego

raport1

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com