WAŻNE INFORMACJE
  NUMER ALARMOWY 24/7 TEL. 501 694 361 
W SPRAWIE AWARII WODOCIĄGÓW, KANALIZACJI I INNYCH PILNYCH ZDARZEŃ LOSOWYCH

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

987b

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Finał projektu "Jest takie miejsce, taki kraj"

jest-takie-miejsce-end-a Młodzi mieszkańcy gminy Krynice zakończyli projekt pod nazwą "Jest takie miejsce, taki kraj". To czego nauczyli się i co robili przez kilka ostatnich miesięcy podsumowali podczas spotkania, które odbyło się w piątek 26 lipca w miejscowym ośrodku kultury.

 

- Było zadowolenie, a nawet duma z wykonanej pracy, radość i wzruszenie. W niespodziewanej serii pytań o to co osiągnęli podczas projektu mówili m.in., że przestali obawiać się wystąpień publicznych, mają większą śmiałość w kontaktach z ludźmi i urzędami, a poza tym spotkali na swojej drodze ludzi, służących pomocą w odkrywaniu miejsc, których bez nich prawdopodobnie nigdy by nie znaleźli - podsumowuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową koordynatorka projektu Beata Gałan-Smól.

Członkowie 12-osobowej grupy młodzieży poszukiwali w gminie Krynice ciekawych miejsc, które opisywali i fotografowali. Na nowo odkryli m.in. uroczysko "Wapniarka" w Hucie Dzierążyńskiej, 19-wieczny dworek i spichlerz ze Źwiartowa, budynek dawnej szkoły w miejscowości Majdan-Sielec, modrzewiowy kościół z 1920 roku czy rzeźbę "strażnika lasu" w Krynicach.

Podczas piątkowego finału każdy z uczestników zrelacjonował swoją pracę i pokazał efekty w formie prezentacji multimedialnej. Potem odbył się quiz, w którym na pytania dotyczące prezentowanych treści odpowiadali... goście. Byli wśród nich przedstawiciele władz samorządowych z przewodniczącą Rady Gminy Krynice Bogumiłą Dziubińską i sekretarz gminy Jadwigą Chwalebą oraz zaprzyjaźnionych placówek, proboszcz parafii w Dzierążni ksiądz Czesław Gołdyn, grupa młodzieży z gminy Komarów-Osada z koordynatorkami, która realizuje podobny projekt pod nazwą "Inkubator wyobraźni", prowadzące warsztaty kreatywne Justyna Nadłonek i Barbara Ptak oraz rodzice i przyjaciele.

Podsumowanie projektu grupy o nazwie "Podróżnicy z pasją" było połączone z występem wokalnym Mateusza Lenarda, który zaśpiewał kilka piosenek Edwarda Stachury i Jana Pietrzak, w tym oczywiście utwór "Jest takie miejsce, taki kraj".

Piątkowe spotkanie poprowadzili Magdalena Semczuk i Aleksander Matuszak. Pozostali "Podróżnicy z pasją" to: Aleksandra Rarot, Aleksandra Gałka, Julia Sachajko, Sylwia Szeląg, Aleksandra Baryła, Wiktoria Pasieczna, Dominik Rarot, Paweł Jamroż, Kacper Matuszak i Natalia Lenard.

Projekt "Jest takie miejsce, taki kraj" był dofinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, które Biblioteka Publiczna Gminy Krynice pozyskała z programu "Równać Szanse".

bip

LogoGminy

SMSKRYNICE

button panel-radnego

raport1

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com