WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

987b

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Narodowe czytanie nowel pozytywistów

czytanie2018-2 4 Przed rokiem "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, a tym razem fragmenty nowel polskich pozytywistów będą rozbrzmiewać podczas Narodowego Czytania. Na liście placówek, które włączają się w ogólnopolską kampanię, jest Biblioteka Publiczna Gminy Krynice.

Finał krajowy tegorocznej akcji jest planowany na sobotę 7 września, ale czytelnicy z gminy Krynice spotkają się w miejscowej książnicy dzień wcześniej.
Udział w czytaniu zapowiedzieli już przedstawiciele gminnych władz, jednostek samorządowych, zaprzyjaźnionych instytucji i firm, którzy zabiorą się za lekturę o 14.00. Lista lektorów nie jest zamknięta i będzie się można do niej dopisać nawet w dniu akcji. Organizatorzy mają przygotowane teksty do czytania, ale jeśli ktoś przyniesie ze sobą własną książkę będzie ją mógł ostemplować specjalną pieczęcią z Kancelarii Prezydenta RP.

 

Na ósme Narodowe Czytanie do wyboru jest osiem lektur. To: "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej, "Dym" Marii Konopnickiej, "Katarynka" Bolesława Prusa, "Mój ojciec wstępuje do strażaków" ze zbioru "Sanatorium pod Klepsydrą" Bruno Schulza, "Orka" Władysława Stanisława Reymonta, "Rozdzióbią nas kruki, wrony…" Stefana Żeromskiego, "Sachem" Henryka Sienkiewicza oraz "Sawa" z cyklu "Pamiątki Soplicy" Henryka Rzewuskiego.

Narodowe Czytanie zainicjowane przez prezydenta RP, odbywa się od 2012 roku. W pierwszej edycji czytano "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, potem dzieła Aleksandra Fredry, "Trylogię" Henryka Sienkiewicza i "Lalkę" Bolesława Prusa. Lekturę na 2016 rok, którą było "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza, po raz pierwszy wybrali w głosowaniu internauci, a rok później wybór padł na "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Jednym z jego kontrkandydatów było wtedy "Przedwiośnie", które było czytane podczas ubiegłorocznej akcji.

bip

LogoGminy

SMSKRYNICE

button panel-radnego

raport1

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com