WAŻNE INFORMACJE
  NUMER ALARMOWY 24/7 TEL. 501 694 361 
W SPRAWIE AWARII WODOCIĄGÓW, KANALIZACJI I INNYCH PILNYCH ZDARZEŃ LOSOWYCH

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

987b

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Znajdźmy wspólny język

noc-w-bibliotece2019-a "Noc w bibliotece to świetna sprawa. Spotkanie z książką - fajna zabawa". Taką rymowankę ułożyły dzieci, które skorzystały z propozycji Biblioteki Publicznej Gminy Krynice udziału w trzeciej "Nocy w bibliotece".

Tegoroczne obchody były podzielone na dwie części, a zakończyło je wspólne oglądanie filmu "Ptyś i Bill". Na projekcji, która odbyła się w poniedziałek 7 października, pojawili się uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej w Krynicach. Byli w tej grupie m.in. uczestnicy głównych obchodów, które miejscowa książnica zorganizowała w minioną sobotę. To wtedy dzieci układały m.in. rymowanki i brały udział w wielu innych zabawach.

W krainie "Nietypowych zwierzaków" uczestnicy akcji obserwowali jak powstają różne postaci zwierząt z... balonów. Wykonywała je animatorka kultury Edyta Śmiech-Mazurek, a całe spotkanie prowadziły - jej mama i nauczycielka miejscowej szkoły Teresa Śmiech oraz kierownik BP Gminy Krynice Marzena Gardiasz.

 

W nawiązaniu do hasła tegorocznych obchodów - "Znajdźmy wspólny język" dzieci miały, na przykład, bez użycia słów ustawić się w rzędzie według daty urodzenia. Zabawa wywołała wiele radości, a najmłodszy i najstarszy z jej uczestników, z klas I i IV podstawówki odebrali nagrody rzeczowe.

Nie mniejsze emocje towarzyszyły gościom krynickiej książnicy podczas zabaw z "Tajemniczym kufrem", "Piniatą" czyli wypełnioną cukierkami postacią sowy i sesji zdjęciowej "Zatrzymać w kadrze", a program spotkania dopełniła "Kanapkowa uczta" i wspólne czytanie. Menu na biblioteczną ucztę przygotowali sami uczestnicy akcji, natomiast "do poduszki" organizatorzy spotkania czytali fragmenty książki "O srebrnej łyżce" Justyny Bednarek oraz komiks "Ptyś i Bill", który w poniedziałek dzieci obejrzały w wersji filmowej.

Sobotnie spotkanie w bibliotece trwało do późnych godzin wieczornych, mimo to mali czytelnicy wcale nie chcieli opuszczać miejscowej książnicy. Wymogli to na nich rodzice, którzy po 22.00 zaczęli pojawiać się po swoje pociechy, deklarując jednak, że chętnie zaangażują się w kolejną edycję "Nocy bibliotek".

bip

LogoGminy

SMSKRYNICE

button panel-radnego

raport1

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com