WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

987b

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

OSP

Na terenie Gminy Krynice  funkcjonuje 9 jednostek ochotniczych Straży Pożarnych skupiających w swoich szeregach niespełna 360 członków.
Dwie jednostki OSP wlączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego tj.Krynice i Huta Dzierążyńska. Przy OSP działają młodzieżowe  Drużyny Pożarnicze, których członkowie w przyszłości zasilą szeregi  strażakow ochotników. młodzież  chętnie uczestniczy w  w turniejach Wiedzy pożarniczej, które odbywają się  na terenie Gminy, Powiatu i Województwa.

Całością zadań z zakresu ochrony przeciwpożarowej w Gminie Krynice kieruje Zarząd Oddziału  Gminnego składający się z 21 członków.

 

 Jednostki wyposażone są w  4 średnie samochody gaśnicze, 4 lekkie samochody gaśnicze, 1 łódź do ratownictwa wodnego. Na stanie OSP znajduje się również specjalistyczny sprzęt m.in. motopompy, pilarki do drewna betonu, agregaty prądotwórcze, aparaty nadciśnieniowe, Lukasy, zestawy medyczne. Coraz lepsze wyposażenie jednostek sprzyja szybkiemu docieraniu do zdarzeń. Na co dzień są to zwykli ludzie, często zapominają o własnych sprawach i z ogromnym poświęceniem niosą pomoc potrzebującym. Strażacy z terenu Gminy uczestniczą w pielgrzymkach strażackich zawodach sportowo-pożarniczych i manewrach.

 

W 2015r. dla jednostki OSP w Majdanie Krynickim został zakupiony lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. 

 

1


W 2016r.
w 9 jednostkach OSP odbyły się zebrania sprawozdawczo-wyborcze. W marcu odbył się turniej wiedzy pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczennica z szkoły podstawowej w Hucie Dzierążyńskiej oraz uczeń z Gimnazjum w Krynicach zakwalifikowali się do powiatowego turnieju wiedzy pożarniczej w Tomaszowie Lubelskim.

Na terenie gminy odbył się również turniej ruchu drogowego. Uczniowie z niepublicznej szkoły podstawowej w Zwiartowie zakwalifikowali się do powiatowego turnieju ruchu drogowego w Suścu.

 

Strażackie święto na 100-lecie OSP

411x0 zwiazek-osp-rp-logoOchotnicza Straż Pożarna w Krynicach ma sto lat. Obchody jubileuszu, połączone z nadaniem jednostce sztandaru, odbyły się w sobotę 28 maja 2016r. podczas Powiatowego Dnia Strażaka.

Uroczystość poprzedziła msza święta w miejscowym kościele, po której uczestnicy obchodów przeszli w asyście orkiestry strażackiej z Tomaszowa Lubelskiego na boisko w Krynicach. Wśród gości byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz członkowie zarządów - głównego i powiatowego Związku OSP RP.

Jubilaci odebrali sztandar, ufundowany prze mieszkańców Krynic, a także odznaczenia, odznaki i medale.

Jedyny "Złoty Znak" związku otrzymał Adam Karczewski, a Honorowym Medalem im. Bolesława Chomicza został odznaczony Mieczysław Kołodziej.

Ponadto srebrne medale za zasługi dla pożarnictwa odebrali Andrzej Hawryluk i Marek Nadłonek, natomiast brązowymi zostali wyróżnieni Mariusz Kunicki, Agnieszka Karczewska, Adam Zieliński, Grzegorz Baran i Damian Powroźnik.

Oprócz tego, 20 druhów zostało odznaczonych za wieloletnią służbę. Najdłuższym, bo 50-letnim stażem, mogą się pochwalić Stanisław Wilanowski, Jan Semczuk, Mieczysław Kosz i Kazimierz Hacia. Medale za 45-letnią służbę odebrali Adam Karczewski i Mieczysław Kołodziej, a od 40 lat lat strażakiem jest Marek Nadłonek.

OSP Krynice jest najstarszą spośród 9 jednostek w gminie, do których należy około 360 druhów. Także w tym miesiącu 60-lecie obchodzili strażacy z Dzierążni.

 

 

bip

LogoGminy

SMSKRYNICE

button panel-radnego

raport1

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com