WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Budżet przyjęty jednogłośnie

411x0 as-pieniadze-zloty-banknoty-5 1Około 4 milionów złotych zamierza w przyszłym roku wydać na inwestycje Gmina Krynice. Budżet, który radni przyjęli podczas sesji w czwartek 28 grudnia, zakłada prawie 13 milionów 470 tysięcy dochodów i wydatki na poziomie ponad 15 milionów 340 tysięcy.

Jedną z najważniejszych i najbardziej kosztowanych inwestycji będzie zakup i montaż kolektorów słonecznych, na które rada zapisała w budżecie prawie 996 tysięcy złotych. Około 695 tysięcy gmina otrzyma z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Środki te mają być wykorzystane na zakup i montaż ponad 80 solarów. Cały projekt ma być zrealizowany i rozliczony do końca 2018 roku.
Poważnym zadaniem na nowy rok będzie także budowa boiska przy Szkole Podstawowej w Krynicach. - W mijającym roku opracowaliśmy dokumentację techniczną, mamy również pozwolenie na budowę, a w przyszłorocznym budżecie zapisaliśmy na ten cel 500 tysięcy złotych. Na razie zakładamy, że będą to środki własne, ale będziemy się starać o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, którym dysponuje ministerstwo sportu - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Krynice Janusz Bałabuch.

 

W przyszłym roku krynicki samorząd będzie także inwestować w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Chodzi m.in. o drugi etap rozbudowy sieci wodociągowej w Dąbrowie, na którą rada przeznaczyła 350 tysięcy złotych oraz kanalizacji w Krynicach i wodociągu w Źwiartowie. Na sieć kanalizacyjną w Krynicach w budżecie jest 140 tysięcy, a na wodociąg w Źwiartowie - 500 tysięcy, ale gmina pokryje tylko część kosztów, ponieważ na obydwa zadania pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dzięki wsparciu z budżetu państwa w 2018 roku samorząd przebuduje również fragment drogi w Zaborecznie. Połowę środków na realizacje tej inwestycji gmina otrzyma z rządowego "Programu rozwoju infrastruktury gminnej i powiatowej". Przetarg na wykonanie robót jest już ogłoszony, a termin realizacji inwestycji został wyznaczony na połowę sierpnia.

Podczas czwartkowej sesji radni przyjęli także uchwałę intencyjną w sprawie połączenia Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Krynice. Obydwie placówki mają swoją siedzibę w jednym budynku, ich działania opierają się na współpracy z tymi samymi instytucjami, ale mają m.in. oddzielny budżet, księgowość i kadry. Utworzenie nowego, Samorządowego Centrum Kultury w Krynicach to pomysł na przygotowanie szerszej oferty kulturalnej, lepsze wykorzystanie zasobów obydwu placówek i sprawniejszą organizację pracy. Przyjętą w czwartek uchwałę muszą teraz zaopiniować Krajowa Rada Biblioteczna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie i ministerstwo kultury. Jeśli ta procedura zostanie zrealizowana sprawnie, a rada gminy potwierdzi swoje plany stosowną uchwałą, SCK w Krynicach rozpocznie działalność 1 sierpnia 2018 roku.

LogoGminy

SMSKRYNICE

bip

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com