WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

987b

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Turystyka i rekreacja

 
 
Walory turystyczne gminy koncentrują się głównie w Krynicach, Dzierążni, Zwiartowie i Zaborecznie. Do podstawowych walorów należy atrakcyjność kulturowa, krajobrazowa (urozmaicona rzeźba, punkty widokowe) i przyrodnicza (korzystny bioklimat) oraz zbiornik wodny w Krynicach wykorzystywany do celów rekreacyjnych, możliwość uprawiania sportów zimowych. Rodzaj walorów uzasadnia rozwój agroturystyki i organizacji wypoczynku weekendowego.
Na większej części terenu gminy (wsie: Majdan Krynicki, Polanówka, Polany, Dąbrowa, Majdan-Sielec, Romanówka, Antoniówka, Zaboreczno) znajdują się liczne obiekty o charakterze zabytkowym lub historycznym: cmentarze, kamienne figury, stare zagrody i inne obiekty.
 
W części centralnej i wschodniej gminy rozciąga się pas krajobrazowy o większej wartości kulturowej (rejon Krynic, Bud Dzierążyńskich, Dzierążni, Zwiartowa), głównie w obrębie Grzędy Sokalskiej. Są to tereny o znacznej wartości zabytkowej krajobrazu historycznie jednorodnego lub nawarstwionego, z czytelnym układem kompozycyjnym i o zróżnicowanej wartości zabudowy tradycyjnej. W urozmaiconym widokowo terenie doliny Dzierążanki i odchodzących od niej jarów wtopiona jest stosunkowo liczna zabudowa wiejska o charakterze tradycyjnym.
Znajdują się tu też ciekawe obiekty zabytkowe: oprócz interesującego widokowo zespołu kościelnego w Krynicach, dochodzą jeszcze pozostałości zespołu dworskiego oraz stary cmentarz.

 

Warto Zobaczyć
 
 
 
 

 

Zalew Krynice

Zalew krynicki stanowi atrakcję przede wszystkim dla miłośników wędkarstwa. Można także powiosłować kajakiem lub własną łódką. Zalew ma około 1.3 km długości. Powierzchnia zbiornika wynosi 39,70 ha. Jego średnia głębokość waha się w granicach od 1 do 3 metrów. Z możliwości wędkowania została wyłączona główna grobla w obawie przed nadmierną eksploatacją przez wędkarzy i innych użytkowników zbiornika. Dno twarde, raczej ciemne. Występujące gatunki ryb: płoć, karp, szczupak, sum, sandacz, tołpyga, amuri oczywiście karasie

 

 

Gościu, przyjedź tu do nas,
a odpoczniesz sobie.
Popływasz po zalewie
i rybek nałowisz.
Na spacer pójdziesz do parku,
gdzie cień cię ochłodzi.
Wszyscy u nas
czują się bardzo młodzi.
W kościółku modrzewiowym
pomodlić się możesz.
Zakupy zrobisz także
od chleba po odzież.
Dni u nas spędzone
nie będą stracone.
Więc kiedyś przy okazji
odwiedź te strony.
Edyta Śmiech

 

bip

LogoGminy

SMSKRYNICE

button panel-radnego

raport1

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com