WAŻNE INFORMACJE
  Przypominamy że wyliczoną w deklaracji opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych właściciel nieruchomości uiszcza bez wezwania raz w miesiącu w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu , którego dotyczy obowiązek ponoszenia opłaty.

GMINA W OBIEKTYWIE

Razem bezpieczniej

razem bezpieczniej

PRAWO

 

bannery120x60

Money.pl - Kliknij po więcej
Porady prawne
Wspierane przez Money.pl
Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj akty prawne
Status dokumentu:
Wydawnictwo:
Rok          Numer      Pozycja
   
Szukaj w tytule:

Taneczno-wokalne propozycje GOK

wibracje-muzyczne-plakat Taniec dla młodych i zajęcia wokalne dla dorosłych oferuje w Roku Stanisława Moniuszki Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach. Na razie szuka chętnych do nauki tańców ludowych, a w lipcu zaprasza na koncert, nie tylko małych tancerzy.

W ramach projektu "Krynickie Wibracje Muzyczne" ośrodek kultury organizuje bezpłatne warsztaty tańca ludowego dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 11 lat. - Chcielibyśmy przyjąć od 6 do 10 par, które będą się uczyć krakowiaka i poloneza. Warsztaty potrwają łącznie 10 godzin, a poprowadzi je instruktorka i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" Monika Hildebrand - informują autorzy pomysłu z GOK w Krynicach.

Nabór chętnych kończy się w czwartek 24 maja, a pierwsze zajęcia są planowane jeszcze przed końcem tego miesiąca. To czego tancerze się nauczą zaprezentują podczas uroczystego koncertu promującego Rok Moniuszkowski.

Na imprezie, planowanej na lipiec, mają również wystąpić uczestnicy warsztatów wokalnych dla dorosłych, które w tym samym terminie będą się odbywać w ramach "Krynickich Wibracji Muzycznych". Rekrutacja chętnych jeszcze się nie rozpoczęła, szczegółowe informacje zainteresowani - zarówno zajęciami tanecznymi jak i wokalnymi, mogą uzyskać w ośrodku kultury osobiście albo telefonicznie pod numerem: 84 663 01 07.

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2019".

Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik

411x0 obrazy-wojcik-cJej ulubione motywy malarskie to kwiaty i pejzaż, które cieszą oczy swoją barwą, kształtem, zapachem i pięknem. Obrazy Stefanii Wójcik z Janowa Lubelskiego, bo o niej mowa, można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Krynicach.

 

Autorka ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i studia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest nauczycielem dyplomowanym, we współpracy z Janowskim Ośrodkiem Kultury organizowała społeczne warsztaty dla nauczycieli i uczniów, prowadziła także zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, a od 16 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.

Czytaj więcej: Wystawa malarstwa Stefanii Wójcik

Kto zaśpiewa na ósmym festiwalu religijnym?

411x0 festiwal-religijny2018-10Trwają zapisy chętnych do udziału w ósmym Festiwalu Pieśni Ku Czci Serca Jezusowego w Krynicach. Tegoroczne przesłuchania odbędą się 2 czerwca, ale zainteresowani wykonawcy mogą się zgłaszać tylko do 22 maja.

 

To propozycja dla zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych, scholi, chórów i solistów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także ośrodków kultury i parafii. Każdy przygotowuje po dwa utwory, w tym jeden ku czci Serca Jezusowego i drugi o dowolnej tematyce religijnej, a na swój występ będzie mieć do 12 minut. Podobnie jak w poprzednich latach impreza nie ma formuły konkursu tylko przeglądu.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać telefonicznie pod numerem: 84-663-01-07 albo za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przesłuchania uczestników ósmego Festiwalu Pieśni Ku Czci Serca Jezusowego w kościele w Krynicach rozpoczną się 2 czerwca około 13.00, po południowej mszy świętej.

Strażacy świętują

600x0 90lat-osp-zwiartow-1 Kilka okazji mieli do świętowania uczestnicy uroczystości, która w niedzielę 12 maja odbyła się w Zwiartowie w gminie Krynice. Tego dnia miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej obchodziła swoje 90-lecie, OSP Nowosiółki z gminy Telatyn została oficjalnie włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a druhowie świętowali Powiatowy Dzień Strażaka.Z tych okazji w Zwiartowie pojawiły się nie tylko delegacje wszystkich OSP z gminy Krynice, ale również strażacy z pozostałych jednostek w powiecie tomaszowskim oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych i komend - wojewódzkiej i powiatowej państwowej straży pożarnej.

Wszyscy zebrali się na boisku, gdzie wzięli udział w polowej mszy świętej. Koncelebrowaną eucharystię odprawili - proboszcz parafii w Dzierążni ksiądz Czesław Gołdyn oraz powiatowy kapelan strażaków, jednocześnie proboszcz parafii w Bełżcu ksiądz Stanisław Szałański.

Po mszy wszyscy wysłuchali krótkiej historii jednostki w Zwiartowie, a miejscowi strażacy odebrali medale, odznaczenia i odznaki. Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa został uhonorowany sztandar OSP Zwiartów i Tadeusz Capko, który pełni służbę od 1964 roku. Srebrny medal odebrał Jacek Borucki, a brązowy - Tomasz Karbowniczek. Kolejnych trzech strażaków ratowników - Mateusz Iskierka, Paweł Karbowniczek i Mirosław Gil, otrzymało odznakę "Strażak Wzorowy", a 34 druhów zostało uhonorowanych specjalnymi odznakami za wieloletnią służbę. Najdłuższym, bo 65-letnim stażem może się poszczycić Mieczysław Ożarowski, a 10 lat mniej służą Bernard Machlarz i Tadeusz Capko.

Czytaj więcej: Strażacy świętują

Tydzień bibliotek ze Stanisławem Moniuszką

411x0 as-ksiazka-w-plenerzeW jakim kraju urodził się Stanisław Moniuszko? W którym roku i gdzie odbyła się premiera "Halki"? Co w odniesieniu do wielkiego kompozytora znaczą słowa "verbum nobile"? To tylko wybrane pytania, z którymi mogą się zmierzyć uczestnicy konkursu, który w Tygodniu Bibliotek organizuje Biblioteka Publiczna Gminy Krynice.

To propozycja dla wszystkich mieszkańców gminy, od dzieci, przez młodzież po dorosłych, których zadaniem jest wypełnienie ankiet z pytaniami, znajdującymi się także w filii bibliotecznej w Hucie Dzierążyńskiej. Będą one dostępne do końca Tygodnia Bibliotek, czyli do 15 maja, a wypełnione kupony można składać do końca tego miesiąca.

Wyniki zostaną ogłoszone 4 czerwca.

Wybór wybitnego kompozytora na bohatera konkursu nie był przypadkowy, ponieważ rok 2019 to Rok Moniuszki, ogłoszony z okazji 200. rocznicy jego urodzin. Z kolei tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek odbywają się pod hasłem "#biblioteka", wybranym przez organizatorów kampanii ze Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, a zgłoszonym przez oddział lubelski.

Powiatowy Dzień Strażaka 2019

pds2019 Powiatowy dzien Strazaka

 

Czytaj więcej: Powiatowy Dzień Strażaka 2019

LogoGminy

SMSKRYNICE

bip

obywatel

Pogoda

Stacja meteo umieszczona jest na budynku Urzędu Gminy Krynice

Weather Underground PWS IKRYNICE4

album 0001

ODPADY KOMUNALNE

POLECAMY:

Dzieje Miejscowości

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj urzędy
US   ZUS   KRUS   Sąd  
Jesteś w
Joomla template by ByJoomla.com